New 2026 Keystone RV Hideout Mini 166RB
CALL FOR BEST PRICE!!
Keystone Hideout Mini travel trailer 166RB highlights:
- Full Rear Bath
- Front Olympic RV Queen Bed
- 3.3 Cu. Ft. Refrigerator
- Booth Dinette
Camping trips just got easier travel trailer that can sleep three to four each night! There is a front Olympic RV queen bed with an overhead shelf and bedside wardrobe for your things. A two-burner cooktop and microwave oven will let you make breakfast for your crew, and a booth dinette provides a place to dine together, as well as convert to sleeping space for a guest or two little ones. This travel trailer also includes a full rear bath, complete with a shower, toilet, and vanity with a sink and overhead cabinet!
With any Hideout Mini travel trailer by Keystone, you will enjoy lightweight towing thanks to their single axle! The XL tinted safety glass windows are ultra durable, and the power awning will provide protection from the sun as you relax in your camp chairs outside. Each model includes blackout night shades, LED lighting, plus many more interior comforts. There is also a 20K BTU furnace to keep you comfortable, plus a tankless water heater for endless hot showers!
We stopped for the night in Elko and noticed our rv roof was coming loose. I want to thank you for fixing it and we were on our way in 30 min. You didn’t over charge us and the repair was great. We will recommend you whenever we get the chance! Thanks Again - Mel
Stock# 6702
Interior Color: STONEBRIAR
| Sleeps | 4 |
| Length | 20 ft 6 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 9 ft 10 in |
| Interior Color | STONEBRIAR |
| GVWR | 4385 lbs |
| Dry Weight | 3165 lbs |
| Fresh Water Capacity | 21 gals |
| Grey Water Capacity | 34 gals |
| Black Water Capacity | 34 gals |
| Tire Size | ST205/75R14D |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| Available Beds | Olympic RV Queen |
| Refrigerator Type | 12V |
| Refrigerator Size | 3.3 cu ft |
| Cooktop Burners | 2 |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 20 lbs |
| Water Heater Type | Tankless |
| AC BTU | 8000 btu |
| Awning Info | 8' Power w/LED Lights |
| Axle Count | 1 |
| Number of LP Tanks | 1 |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 30 amp |
| VIN | 4YDTH1G18TW242141 |
Loading
When Cole Davis founded Keystone RV in 1996 his vision was clear: to build a quality RVs loaded with features, and provided exceptional value to owners. To accomplish his goal, Cole would recruit and build a strong team, focus on keeping overhead low, and empower the people closest to the customer to make decisions.
Today, Keystone RV Company is the #1 manufacturer of towable RV’s in North America with more than a million owners, 5,000 team members and over a million square feet of manufacturing in Goshen, Indiana and Pendleton, Oregon. Although a lot has changed, Cole’s wisdom still guides us. Our goal is to surprise and delight our owners at each and every touchpoint, providing them with the information, quality, and assurance they need to move in the direction of their dreams – to Live It Out™
Gateway RV Nevada is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer pictures, specifications, and features may be used in place of actual units on our lot. Please contact us @775-738-8071 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.

