New 2026 Keystone RV Hideout 210RLWE
2026 CALL FOR BEST PRICE!!
Keystone Hideout travel trailer 210RLWE highlights:
- Front Master Bedroom
- Pass-Through Storage
- Kitchen Pantry
- Olympic RV Queen Bed
- 16' Power Awning with LED Lights
This travel trailer features dual entry doors, allowing you to enter in through the front master bedroom or the rear living room! The rear sofa with end tables provides a place to relax each day, and the booth dinette gives you a place to dine together. And both of these pieces of furniture can double as sleeping space for guests! A three-burner cooktop and air fryer microwave will let you make meals each day, and a 12V refrigerator and pantry will keep food stored away. The walk-thru bath leads to the front master bedroom where you'll find a walk-around RV Olympic RV queen bed, dual wardrobes and an overhead shelf for tons of storage!
With any Hideout travel trailer by Keystone, you will find functional features and comfort at every turn! Each one is built with Tru-fit™ slide construction and a walkable roof for added durability. There is One piece enclosed underbelly, along with an outside shower, heavy-duty stabilizer jacks, and Furrion® backup camera prep. You'll love the pressed countertops inside, plus, LED lighting, blackout night shades, and many more comforts. Additional features include a tankless water heater, a black tank flush, a power tongue jack, and an XL entry assist handle to name just a few!
This is a letter to let you know that some people still care about the customer. I was in the market for a new trailor, the one I had was a far cry from what I needed. After being to several dealers, I came to Gateway RV. Gig Thornburg showed me several models, we chose a 28' Wildcat RK. I could not be more pleased with the trailer. But more than that was the service I got at Gateway RV. His - John
Stock# 6705
Interior Color: Stonebriar
| Sleeps | 5 |
| Length | 25 ft 5 in |
| Ext Height | 11 ft 3 in |
| Interior Color | Stonebriar |
| Hitch Weight | 690 lbs |
| GVWR | 7500 lbs |
| Dry Weight | 4740 lbs |
| Fresh Water Capacity | 82 gals |
| Grey Water Capacity | 34 gals |
| Black Water Capacity | 34 gals |
| Tire Size | ST215/75R14D |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Available Beds | Olympic RV Queen |
| Refrigerator Type | 12V |
| Refrigerator Size | 10.7 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| Axle Weight | 3500 lbs |
| LP Tank Capacity | 60lb |
| Water Heater Type | Tankless |
| AC BTU | 15000 btu |
| Awning Info | 16' Power w/LED Lights |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 30 amp |
| VIN | 4YDTH1J23TG242673 |
Loading
When Cole Davis founded Keystone RV in 1996 his vision was clear: to build a quality RVs loaded with features, and provided exceptional value to owners. To accomplish his goal, Cole would recruit and build a strong team, focus on keeping overhead low, and empower the people closest to the customer to make decisions.
Today, Keystone RV Company is the #1 manufacturer of towable RV’s in North America with more than a million owners, 5,000 team members and over a million square feet of manufacturing in Goshen, Indiana and Pendleton, Oregon. Although a lot has changed, Cole’s wisdom still guides us. Our goal is to surprise and delight our owners at each and every touchpoint, providing them with the information, quality, and assurance they need to move in the direction of their dreams – to Live It Out™
Gateway RV Nevada is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer pictures, specifications, and features may be used in place of actual units on our lot. Please contact us @775-738-8071 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.

